satnica

  • 19:30
    Trg slobode, Novi Sad

    Okupljanje na Trgu slobode (Gathering in the Liberty Square)

  • 19:30
    Punkt 1 - Beogradska

    VKSHN, DJ

  • 20:00
    Trg slobode, Novi Sad

    Svečana povorka (Parade)

    Svečana povorka (Parade)

    Tradicionalna povorka i otvaranje ovogodišnjeg Festivala uličnih svirača – Gradić fest posetioce će vratiti u zlatne dvadesete godine, doba kabarea, flaper devojaka, svinga i Diksilenda! Na glavnoj bini nastupiće Belgrade Dixieland Orchestra i Adam Ben Ezra iz Izraela, dok će simultano sa glavnim programom, na različitim lokacijama u Gradiću nastupiti i drugi muzički sastavi kao što su italijanski Tinto Brass Street Band i belgijski sastav BRUiTAL. saznaj više →

  • 20:15
    Punkt 1 - Beogradska

    Katarina Stojkov, saksofon

  • 20:45
    Velika bina - Beogradska

    Otvaranje festivala “Belgrade Dixieland Orchestra” (Opening of the Festival)

  • 21:00
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    KarasOrchestra, (ISR)

  • 21:00
    Silent Cinema kutak

    Selekcija: Peglanje ispranog mozga tenkovskim gusenicama, Entuzijazam bez stida i srama

  • 22:00
    Petrovaradinska tvrđava

    Povorka podzemljem tvrđave pod svećama

    Povorka podzemljem tvrđave pod svećama

    Nakon tradicionalne povorke Festivala uličnih svirača u četvrtak 29. avgusta prekaljeni vodiči iz udruženja UGRIP organizuju jedinstvenu, low light povorku kroz tunele tvrđave. saznaj više →

  • 22:00
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Katarina Stojkov, saksofon

  • 22:15
    Velika bina - Beogradska

    Adam Ben Ezra, multiinstrumentalista (ISR)

    Adam Ben Ezra, multiinstrumentalista (ISR)

    Na 19.Festival uličnih svirača – Gradić fest nam stiže zaista veliko svetsko ime ali i internetska zvezda Adam Ben Ezra. saznaj više →

  • 22:30
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Tinto Brass Street Band, (ITA)

    Tinto Brass Street Band, (ITA)

    Iz Italije nam stiže duvački orkestar Tinto Brass Street Band i na 19. Festival uličnih svirača – Gradić fest donose duh Diksilenda. saznaj više →

  • 23:15
    Punkt 1 - Beogradska

    BRUiTAL, trance percussion (BEL)

    BRUiTAL, trance percussion (BEL)

    Iza Bruital-a stoji grupa muzičara koji dolaze na 19. Festival uličnih svirača da svojim soničnim ritmovima protresu Gradić. saznaj više →

  • 10:00
    PROSTOR

    Konferencija – Fortresses of Tomorrow

    Konferencija – Fortresses of Tomorrow

    Međunarodna konferencija sa temom “Tvrđave budućnosti” biće održana u organizaciji Umetničke asocijacije “Inboks” i “Suburbium” od 30. do 31. avgusta 2019. u kreativnom centru PROSTOR u Beogradskoj 11, Petrovaradin (Gradić).
    saznaj više →

  • 18:00
    Punkt 1 - Beogradska

    Blizanci Popović, truba i harmonika

  • 18:45
    Punkt 1 - Beogradska

    Soundbeam orkestar “Dobri ljudi”

  • 19:00
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Vuk Vujačić, gitara

  • 19:00
    Mala bina - Lisinskog

    KarasOrchestra (ISR)

  • 19:30
    Punkt 1 - Beogradska

    Duo Nomadiko

  • 19:30
    Silent Cinema kutak

    PSB Cypher, Hip hop & Brakedance show

    PSB Cypher, Hip hop & Brakedance show

    Prvi put ove godine na 19. Festivalu uličnih svirača – Gradić fest PSB (Pub Street Battle) organizuje veliki plesni šou u kojem će učestvovati dve plesne škole iz Novog Sada “Magic People” i “Groove”, plesno udruženje  “Miroslav Batak Mićko” iz Futoga, a iz Subotice stiže “Plesni Studio Style”. saznaj više →

  • 19:45
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    BRUiTAL, trance percussion (BEL)

  • 20:00
    Mala bina - Lisinskog

    Barka Dilo

  • 20:30
    Punkt 1 - Beogradska

    Gipsy Jazz Band

  • 20:30
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Blizanci Popović, gitara i harmonika

  • 20:30
    Silent Cinema kutak

    Selekcija: Pogrebna parada ruža, Toshio Matsumoto Entuzijazam bez stida i srama

  • 20:30
    Velika bina - Beogradska

    Bohemija

    Bohemija

    Niški flower power – bend Bohemija donosi psihodeličan pop na repertoar ovogodišnjeg Festivala uličnih svirača – Gradić fest.  saznaj više →

  • 21:00
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Lepša Brena

  • 21:00
    Mala bina - Lisinskog

    Duško Domanović i Vladimir Bajić “Poetsko-muzička kontrakcija”

  • 21:00
    Livadica

    Predstava: “Kiseonik” – Ivan Viripajev Režija: Milja Mazarak

  • 21:30
    Punkt 1 - Beogradska

    Dušan Sekulić trio (BIH)

  • 21:30
    Velika bina - Beogradska

    Autopark

    Autopark

    Bend Autopark nam stiže na 19. Festival uličnih svirača donoseći čežnju čvrstu kao beton.  saznaj više →

  • 21:45
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Dea Duo

  • 22:00
    Mala bina - Lisinskog

    Mendel Collective (ROU), Visuals by Puiac, Music by Men-D – Terminal Check In

    Mendel Collective (ROU), Visuals by Puiac, Music by Men-D – Terminal Check In

    Mendel Collective nam na 19. Festival uličnih svirača – Gradić fest dolaze iz Rumunije, ovaj put kao audio-vizuelni dvojac: Micha Mendel aka Men-D i Virgil Puiac. saznaj više →

  • 22:30
    Punkt 1 - Beogradska

    Tinto Brass Street Band (ITA)

  • 22:45
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Vuk Vujačić, gitara

  • 22:45
    Velika bina - Beogradska

    Artan Lili

    Artan Lili

    Grupa Artan Lili “nastupiće na 19. Festivalu uličnih svirača – Gradić fest”.  saznaj više →

  • 23:00
    Punkt 1 - Beogradska

    The Flamenco Thief (GBR)

    The Flamenco Thief (GBR)

    The Flamenco Thief odnosno Krejg Saton nam na 19. Festival uličnih svirača – Gradić fest dolazi iz Engleske. saznaj više →

  • 23:15
    Mala bina - Lisinskog

    Lovely Quinces, (HRV)

  • 23:30
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Tinto Brass Street Band, (ITA)

  • 23:45
    Punkt 1 - Beogradska

    BRUiTAL, trance percussion (BEL)

    BRUiTAL, trance percussion (BEL)

    Iza Bruital-a stoji grupa muzičara koji dolaze na 19. Festival uličnih svirača da svojim soničnim ritmovima protresu Gradić. saznaj više →

  • 00:00
    Velika bina - Beogradska

    Žagar, (HUN) – Terminal Check In

    Žagar, (HUN) – Terminal Check In

    Žagar je audiovizuelni sastav iz Budimpešte koji istražuje elektronsku i indie muziku praćenu psihodeličnim animacijama. Bend je osnovan 2001. godine i do sada su izdali pet studijskih albuma a njihov prvenac “Local Broadcast” ušao je u 50 najznačajnijih audio zapisa Mađarske. Nastupali su u Velikoj Britaniji, Nemačkoj, Italiji i drugim evropskim državama a 2009. otvorili su koncert Depeche Mode-a u Budimpešti. saznaj više →

  • 00:15
    Mala bina - Lisinskog

    Barbara Munjas, (HRV)

  • 18:45
    Mala bina - Lisinskog

    Rock kamp za devojčice

    Rock kamp za devojčice

    Posebno nam je zadovoljstvo jer ćemo prvi put ove godine imati prilike da ugostimo polaznice rok kampa za devojčice na Gradić festu i nadamo se da će to postati tradicija. saznaj više →

  • 19:00
    Punkt 1 - Beogradska

    Tinto Brass Street Band, (ITA)

  • 19:00
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Uroš Marjanović

  • 19:00
    Velika bina - Beogradska

    Pinocchio Joins The Orchestra In The S.T.R.E.E.T.

    Pinocchio Joins The Orchestra In The S.T.R.E.E.T.

    Veliki međunarodni projekat predstavlja susret različitih metoda stvaranja, učenja i primene muzike. Mladi muzičari iz Portugalije, Italije i Srbije su i stvaraoci i izvođači ciklusa originalnih kompozicija koje kao inspiraciju uzimaju čuvenu priču o drvenom lutku Pinokiju. saznaj više →

  • 19:30
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Mitar Zorić

  • 19:45
    Punkt 1 - Beogradska

    Bahtalo Dive

  • 19:45
    Mala bina - Lisinskog

    BluVinil, (HRV)

  • 20:00
    Silent Cinema kutak

    Selekcija: Sve boje drevnih legendi, Sergei Parajanov – Entuzijazam bez stida i srama

  • 20:00
    Velika bina - Beogradska

    The Black Room, (HRV)

    The Black Room, (HRV)

    The Black Room nam na 19. Festival uličnih svirača, u Gradić, donose najsvežije od riječke scene. saznaj više →

  • 20:30
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Vladimir Zontag

  • 20:45
    Punkt 1 - Beogradska

    Miloš Zubac i Milan Korać

  • 20:45
    Mala bina - Lisinskog

    Nemi Pesnik – Danube Streamwaves

  • 21:00
    Velika bina - Beogradska

    Who See, (MNE)

    Who See, (MNE)

    Na 19. Festival uličnih svirača – Gradić fest nam stižu Who See reperi, najjači u Crnu Goru.  saznaj više →

  • 21:00
    Velika bina - Beogradska

    Predstava: “Šest lica traži pisca” – Luiđi Pirandelo Režija: David Alić

  • 21:45
    Punkt 1 - Beogradska

    Đorđe Obradović quintet

  • 21:45
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Ilija Ludvig

  • 21:45
    Mala bina - Lisinskog

    Aviostoper – Danube Streamwaves

  • 22:15
    Velika bina - Beogradska

    Gramophonedzie Live

    Gramophonedzie Live

    Gramophonedzie nam na 19. Festivalu uličnih svirača – Gradić fest otkriva na potpuno novi način koliko je swing plesna muzika ali i kako zahvaljujući umeću i tehnologiji između Peggy Lee i Beyoncé nema velike razlike. saznaj više →

  • 22:45
    Punkt 1 - Beogradska

    KarasOrchestra, (ISR)

  • 22:45
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Tinto Brass Street Band, (ITA)

  • 23:00
    Mala bina - Lisinskog

    Kosmo – Danube Streamwaves (DEU)

  • 23:15
    Punkt 2 - Štrosmajerova

    Gipsy Jazz trio

  • 23:30
    Velika bina - Beogradska

    Kablovi (MKDSL i Peđa Milutinović) – Terminal Check In

    Kablovi (MKDSL i Peđa Milutinović) – Terminal Check In

    Beogradski dvojac “Kablovi” čine Marko Milošević aka MKDSL i bubnjar Peđa Milutinović. Oslanjajući se na snažan, postojan i ništa manje razgoropađen ritam Milutinovića, “Kablovi” se upuštaju u žanrovski krosover elektronike, džeza i psihodeličnog panka. Ovi etablirani virtuozi, svako u svom polju, svojim energetski nabijenim nastupima vraćaju sav sjaj andergraunda u eksplozivnom susretu rejva i rokenrola. saznaj više →

  • 23:45
    Punkt 1 - Beogradska

    The Flamenco Thief, (GBR)

  • 00:15
    Mala bina - Lisinskog

    Savages y Suefo – Danube Streamwaves (HUN)

Preuzmi mapu

Pokrovitelji festivala

Medijska podrška

Prijatelji festivala

Partneri